Montaż instalacji wentylacji i rekuperacji

Strona główna » Montaż instalacji wentylacji i rekuperacji
0
Lat doświadczenia
0 +
Zrealizowanych inwestycji
0
Krajów w których montowaliśmy
0 +
Zadowolonych inwestorów

Montaż instalacji wentylacji i rekuperacji

Montaż odpowiedniej instalacji wentylacji pomieszczeń znacząco wpływa na optymalizację kosztów ogrzewania budynku i komfort pracy.  Zastosowanie central z wymiennikiem ciepła, pozwala na odzysk ciepła z budynku na poziomie nawet 95%, co daje oblrzymie oszczędności kosztów ogrzania budynku. Powietrze które wypływa z budynku ogrzewa wymiennik, który oddaje ciepło do świeżego powietrza, które wpływa do budynku z wyższą temperaturą niż powietrze zewnętrzne. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu wpływa także na znaczące pogorszenie stanu budynku. Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie projektowania, dostarczenia materiałów i wykonania instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnych zarówno w obiektach biurowych, jak i gastronomicznych. Wykonujemy również kompleksowe realizacje przeglądów tych instalacji. We współpracy z DGCold możliwe jest także projektowanie rekuperacji i wentylacji.

Projektowanie rekuperacji – czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z powietrza, które jest wypuszczane na zewnątrz budynku lub pomieszczenia i wykorzystanie go do podgrzewania świeżego powietrza, które jest doprowadzane do wnętrza. Jest to technologia stosowana w systemach wentylacyjnych w celu zmniejszenia strat ciepła i poprawy efektywności energetycznej budynków. Podczas rekuperacji, powietrze zanieczyszczone i zużyte, które opuszcza budynek, przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie oddaje część swojego ciepła świeżemu powietrzu napływającemu do budynku. W ten sposób następuje odzyskanie ciepła, co prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania nowego powietrza. W efekcie rekuperacja pozwala obniżyć koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem budynku oraz poprawić komfort termiczny mieszkańców.  

Montaż instalacji i rekuperacji – dlaczego jest tak ważny?

Montaż odpowiedniej instalacji wentylacji pomieszczeń znacząco wpływa na komfort pracy. Prawidłowy projekt oraz montaż instalacji skutecznie pozwala wyeliminować lub znacząco obniżyć obecność w powietrzu szkodliwych dla człowieka substancji czy bakterii. Ich nadmiar może źle wpływać na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach.  W zamkniętym pomieszczeniu największym zagrożeniem dla zdrowia człowieka jest nadmiar pary wodnej oraz dwutlenek węgla, które powodują zmęczenie, bóle głowy, obniżenie jakości pracy, złe samopoczucie. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu wpływa także na znaczące pogorszenie stanu budynku. Źle przygotowany projekt wentylacji oraz źle wykonany montaż może przyczynić się do powstawania nadmiernej wilgoci, co w efekcie powoduje powstawania grzyba na ścianach czy w konstrukcji budynku.

Co zawiera usługa projektowania i montażu wentylacji?

Montaż wentylacji i rekuperacji to kompleksowa usługa DGCold, która gwarantuje sprawne działanie całego systemu. Co obejmuje usługa?

Projektowanie wentylacji / projektowanie rekuperacji

Projektowanie przebiegu połączeń rekuperacyjnych / instalacyjnych

Zakup i montaż

Zakup i montaż wysokiej klasy wybranych podzespołów, lub wykorzystanie elementów powierzonych przez klienta

Sprawdzenie

Sprawdzenie poprawnego montażu, testowanie instalacji

Opinie naszych klientów

Sebastian Litwa
Sebastian Litwa
2024-01-16
DG COLD nie znam lepszej firmy która montuje klimę rekuperacje i wogole wszystko co z tym związane pisze ten komentaż po ponad 2 latach użytkowania i szkoda tylko że serwis jest tylko raz w roku bo chłopaki tylko wtedy przyjeżdżają na kawę awaria nie wiem co to za słowo u mnie jeszcze nie byli z żadnymi usterkami bo ich nie było cena i jakość gona pochwały naprawdę polecam
Marcin Staroń
Marcin Staroń
2023-12-22
Bardzo fachowa usługa oraz doradztwo za rozsądne pieniądze. Świetny kontakt z Panem Darkiem oraz zespołem Pracowników. Po ustaleniu szczegółów, ekipa zamontowała klimatyzator kanałowy zgodnie z ustaleniami. Wysoka jakość i estetyka oraz terminowość wykonanej pracy zasługuje na pochwałę. Firma godna polecenia.
Lukasz Warzecha
Lukasz Warzecha
2023-11-22
Świetny kontakt z Darkiem. Pomógł i doradził w wyborze klimatyzatora. Montaż odbył się w umówiony dzień i przebiegł bardzo sprawnie a po skończonej pracy panowie zostawili nienaganny porządek:)
Michalina N
Michalina N
2023-10-25
Świetna dorada, fachowa realizacja , punktualność, czystość przy i po pracy , bardzo uprzejmi panowie! Na wiele pytań dostałam bardzo konkretne odpowiedzi za co dziękuję! A no i sprzęt konkret nie żaden szmelc
Kaz
Kaz
2023-10-01
Bardzo profesjonalne podejście. Polecam.
Grzegorz Panasiuk
Grzegorz Panasiuk
2023-09-19
Bardzo dobry kontakt, i doradztwo instalacja przebiegła pomyślnie,fachowość każdym calu no i jeszcze porządek po wykonanej robocie tak czymac.Smialo polecam.
Urszula Kloc
Urszula Kloc
2023-09-07
Polecam.
Anna Kula
Anna Kula
2023-08-26
DG Cold wykonał w 2022r w mojej firmie instalację klimatyzatorów do ogrzewania biur. Świetne doradztwo! Instalatorzy uprzejmi i profesjonalni. Bardzo dobry kontakt również po instalacji, zawsze otrzymałam odpowiedzi na czasem "mało sensowne" pytanie 😉. Polecam!
Wojciech Ryba
Wojciech Ryba
2023-08-24
Firmę DG Cold mogę z czystym sercem polecić. Jako osoba prowadząca wszelakie inwestycje komercyjne, zawsze wybieram firmę DG Cold do zleceń w zakresie klimatyzacji, wentylacji i rekuperacji