Montaż instalacji wentylacji i rekuperacji

Strona główna » Montaż instalacji wentylacji i rekuperacji
0
Lat doświadczenia
0 +
Zrealizowanych inwestycji
0
Krajów w których montowaliśmy
0 +
Zadowolonych inwestorów

Montaż instalacji wentylacji i rekuperacji

Montaż odpowiedniej instalacji wentylacji pomieszczeń znacząco wpływa na optymalizację kosztów ogrzewania budynku i komfort pracy.  Zastosowanie central z wymiennikiem ciepła, pozwala na odzysk ciepła z budynku na poziomie nawet 95%, co daje oblrzymie oszczędności kosztów ogrzania budynku. Powietrze które wypływa z budynku ogrzewa wymiennik, który oddaje ciepło do świeżego powietrza, które wpływa do budynku z wyższą temperaturą niż powietrze zewnętrzne. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu wpływa także na znaczące pogorszenie stanu budynku. Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie projektowania, dostarczenia materiałów i wykonania instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnych zarówno w obiektach biurowych, jak i gastronomicznych. Wykonujemy również kompleksowe realizacje przeglądów tych instalacji. We współpracy z DGCold możliwe jest także projektowanie rekuperacji i wentylacji.

Projektowanie rekuperacji – czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z powietrza, które jest wypuszczane na zewnątrz budynku lub pomieszczenia i wykorzystanie go do podgrzewania świeżego powietrza, które jest doprowadzane do wnętrza. Jest to technologia stosowana w systemach wentylacyjnych w celu zmniejszenia strat ciepła i poprawy efektywności energetycznej budynków. Podczas rekuperacji, powietrze zanieczyszczone i zużyte, które opuszcza budynek, przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie oddaje część swojego ciepła świeżemu powietrzu napływającemu do budynku. W ten sposób następuje odzyskanie ciepła, co prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania nowego powietrza. W efekcie rekuperacja pozwala obniżyć koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem budynku oraz poprawić komfort termiczny mieszkańców.  

Montaż instalacji i rekuperacji – dlaczego jest tak ważny?

Montaż odpowiedniej instalacji wentylacji pomieszczeń znacząco wpływa na komfort pracy. Prawidłowy projekt oraz montaż instalacji skutecznie pozwala wyeliminować lub znacząco obniżyć obecność w powietrzu szkodliwych dla człowieka substancji czy bakterii. Ich nadmiar może źle wpływać na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach.  W zamkniętym pomieszczeniu największym zagrożeniem dla zdrowia człowieka jest nadmiar pary wodnej oraz dwutlenek węgla, które powodują zmęczenie, bóle głowy, obniżenie jakości pracy, złe samopoczucie. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu wpływa także na znaczące pogorszenie stanu budynku. Źle przygotowany projekt wentylacji oraz źle wykonany montaż może przyczynić się do powstawania nadmiernej wilgoci, co w efekcie powoduje powstawania grzyba na ścianach czy w konstrukcji budynku.

Co zawiera usługa projektowania i montażu wentylacji?

Montaż wentylacji i rekuperacji to kompleksowa usługa DGCold, która gwarantuje sprawne działanie całego systemu. Co obejmuje usługa?

Projektowanie wentylacji / projektowanie rekuperacji

Projektowanie przebiegu połączeń rekuperacyjnych / instalacyjnych

Zakup i montaż

Zakup i montaż wysokiej klasy wybranych podzespołów, lub wykorzystanie elementów powierzonych przez klienta

Sprawdzenie

Sprawdzenie poprawnego montażu, testowanie instalacji

Opinie naszych klientów

Wojciech Ryba
Wojciech Ryba
2023-08-24
Firmę DG Cold mogę z czystym sercem polecić. Jako osoba prowadząca wszelakie inwestycje komercyjne, zawsze wybieram firmę DG Cold do zleceń w zakresie klimatyzacji, wentylacji i rekuperacji
Grzegorz Napolski
Grzegorz Napolski
2023-07-31
Profesjonalne podejście, odpowiednie doradztwo i elastyczność w działaniu. To cechy które stawiają firmę DG Cold zdecydowanie wyżej względem innych wykonawców. Firma godna polecenia.
Ireneusz Król
Ireneusz Król
2023-06-28
Polecam wszystkim którzy chcą szybkiej i profesjonalnej usługi, pan Darek jest Ok.
Magdalena S.
Magdalena S.
2023-06-27
Panowie bardzo sprawnie i dokładnie wykonali przegląd klimatyzacji. Pozostawili po sobie porządek. Klimatyzacja działa jak nowa. Polecam
Pawel Gruszka
Pawel Gruszka
2023-04-17
Szybki i czysty montaż firma godna polecenia
Arkadiusz Gruszka
Arkadiusz Gruszka
2023-04-02
Bardzo profesjonalna obsługa, klimatyzator Haiera pracuje cichutko, super doradztwo, ekipa monterska sprawnie zamontowała urządzenie, szybki termin montażu i w rozsądnych pieniądzach. Polecam.
Dominika Rojecka
Dominika Rojecka
2023-03-30
Bardzo dobra firma. 100% zadowolenia.
Kinga Sz
Kinga Sz
2023-03-13
Świetna firma 👍
Danuta Walko
Danuta Walko
2022-09-19
SUPER ekipa!!! Profesjonalne wykonanie, fachowe doradztwo, konkurencyjna cena i przemiła atmosfera!! Polecam
Rafal Gibaszek
Rafal Gibaszek
2022-09-17
Firma w 100% godna polecenia.