Klimatyzacja z funkcją grzania na zimę – dlaczego to się opłaca?

Strona główna » Aktualności » Klimatyzacja z funkcją grzania na zimę – dlaczego to się opłaca?

Klimatyzacja w Polsce do tej pory kojarzyła się przede wszystkim z udogodnieniem podnoszącym komfort przebywania w obiektach w upalne dni lata. Dzisiaj, między innymi ze względu na coraz cieplejsze zimy i zwrot ku nowym rozwiązaniom grzewczym, coraz częściej sprawdza się jako ogrzewanie, także zimą. Poznaj korzyści płynące z tego rozwiązania.

Jak działa klimatyzacja z funkcją grzania?

Nowoczesne klimatyzatory oferują funkcję regulacji temperatury wewnątrz pomieszczenia na dowolnym poziomie. Stąd też proces chłodzenia może zostać po prostu odwrócony, wskutek czego urządzenie zaciąga zimne powietrze do środka, oddając ciepło do pomieszczenia. Pozwala to wykorzystywać klimatyzatory w celu ogrzewania domu lub mieszkania – zarówno jako dodatkowe uzupełniające źródło ciepła, jak również główny system ogrzewania, spełniający swoje zadania także zimową porą.

Ogrzewanie klimatyzatorem – przewaga nad tradycyjnymi systemami grzewczymi

Ogrzewanie domu klimatyzacją niesie ze sobą coraz liczniejsze korzyści i staje się bardziej opłacalne, a przede wszystkim wygodniejsze niż najpopularniejsze dotychczas sposoby ogrzewania

Krótki czas uruchamiania

Na początku warto wspomnieć o tym, że klimatyzator charakteryzuje się krótkim czasem uruchamiania oraz osiągania pożądanej wartości temperatury. Tutaj zarysowuje się jego przewaga nad systemami grzewczymi bazującymi na paliwach stałych – piece gazowe czy węglowe uruchamiają się znacznie dłużej i w dłuższym czasie osiągają określoną temperaturę, przez co wiele osób często rezygnuje z ogrzewania przy niewystarczająco niskiej temperaturze, obniżając swój komfort termiczny.

Czystość i łatwość obsługi

Tutaj zasadnicza przewaga ogrzewania zarysowuje się przede wszystkim na tle pieców węglowych lub opalanych ekogroszkiem. Uruchomienie klimatyzacji jest szybkie i łatwe, a także nie wymaga czasochłonnego i mało sterylnego dokładania paliwa stałego do kotła.

Czysta energia

Klimatyzator pobiera energię elektryczną, co czyni go rozwiązaniem bardziej ekologicznym niż emisyjne piece. Szczególnie jeśli w domu zastosowana jest instalacja fotowoltaiczna, która obniża koszty energii i jest przyjazna dla środowiska.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się klimatyzatory jako źródło ogrzewania?

Ogrzewanie klimatyzacją jest powszechne przede wszystkim w miejscach, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych metod ogrzewania. Są to najczęściej pawilony handlowe lub małe obiekty, takie jak domki letniskowe. Rozwiązanie to staje się także coraz powszechniejsze w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Powiązane Wpisy