Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła ogrzewa budynek i podgrzewa wodę użytkową, jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Może stanowić idealne dopełnienie paneli fotowoltaicznych, ponieważ jest zasilana energią elektryczną, którą panele mogą jej dostarczyć. Dobrze zaprojektowany system współdziałania paneli i pompy może sprawić, że Twój budynek będzie praktycznie samowystarczalny.

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, dzięki któremu energia ze środowiska może zostać zamieniona na ciepło dla domu. Pompa ciepła umożliwia pozyskanie ciepła z otoczenia. Wykorzystuje odnawialne źródła energii, nie przyczyniając się przy tym w żaden sposób do degradacji środowiska.

Pompa ciepła to 80 % ciepła z powietrza + 20 % energii elektrycznej = 100 % ciepła do ogrzewania budynku

Pompa ciepła jest bezpiecznym rozwiązaniem, a także ekologicznym i skutecznym! Zastosowanie tego rozwiązania przyczynia się do rozwoju ekologii i sprzyja środowisku, ponieważ pozwala na korzystanie głównie z zasobów naturalnych.

Dlaczego warto ogrzewać dom pompą ciepła?

  • Brak konieczności budowania kotłowni i komina
  • pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi
  • szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne)
  • Długa żywotność pomp ciepła, obliczana na 30 lat
  • Praca pompy ciepła nawet przy temperaturach zewnętrznych poniżej -25°C.

Skontaktuj się z nami

Dariusz Grodoń: 723 895 365
biuro@dgcold.pl